V sobotu 13.5.2023 jsme se rozdělili na dvě skupiny.

Naši začínající mladí karatisté se zúčastnili turnaje – 1.kolo karate beginner MSK 2023 ve městě Karviná.
O zisku celkem 15-ti medailí (z toho 6 zlatých 🥇, 4 stříbrné 🥈 a 5 bronzových 🥉) se zasloužili tito zavodníci: Viktor V., Štěpán M., Kristýnka P., Sam P., Markétka J., Anička P., Samík H. a Tamarka P.

Z tohoto pěkně připraveného turnaje si Tomáš a Nicolas odnesli své první závodní dovednosti. Na tzv. bednu to zatím nestačilo, ale hlavní byla účast a adaptace na závodní režim. Příště už to určitě „cinkne“ 😉.

Pokročilí závodníci vyrazili na Slovensko, kde se konala soutěž GRAND PRIX Žilina 2023. V mezinárodní konkurenci si Petr Jaška vybojoval krásné 3.místo🥉.

Závodníci – Terka, Mája, Roman a Amálka se ve svých váhových kategoriích neztratili. Bohužel však narazili na zkušenosti svých soupeřů, (reprezentantů SVK), a přestože během zápasu měli bodovou výhodu, neudrželi vedení a tím pádem ztratili možnost v turnaji dále pokračovat.

Velkým překvapením byl výkon Štěpána Podlesného, který prohrál v posledním kole repasáže těsným rozdílem jednoho bodu o třetí místo. Rozhodčí se v tomto vyrovnaném boji přiklonili na stranu domácího závodníka, což je velká škoda, protože Štěpán si medajli za svůj výkon zasloužil, jak zhodnotil tento turnaj trenér Honza Gajdoš.

Více fotografii najdete na našem Facebooku.